Základná škola Hutnícka 16, Spišská Nová Ves, 052 01

Diskusné fórum
Slovník pojmov Informatika
Mapa stránky
Pridať túto stránku k obľúbeným

počítadlo.abz.cz
predmet informatika - logo

INFORMATIKA pre 5.ročník

Milí žiaci

"Táto www stránka je určená pre Vás. Nájdete tu učebné materiály, ktoré si môžete aj stiahnuť u vás doma na svoj počítač, poprípade si ich aj vytlaćiť. Nájdete tu tiež aktuálne informácie z oblasti informatiky a informačných technológií, ktoré Vás môžu zaujímať a slúžiť aj na samovovzdelávanie doma. Domáce úlohy, na konkrétne vyučovacie hodiny, ktoré nestihnete dokončiť v škole, máte možnosť pokračovať v nich aj doma. Pokiaľ sa budete chcieť poradiť môžete ma kontaktovať prostredníctvom mail formulára, ktorý nájdete v menu kontakt a chat / kontakt. Želám Vám mnoho úspechov vo vzdelávaní s predmetom Informatika."

Mgr. Miloš Hadbavný

Tématické celky a obsah vyučovacích hodín:

1. Informačná spoločnosť
- bezpečnosť pri práci (Oboznámenie sa s bezpečnostnými predpismi a pravidlami pri práci v počítačovej učebni podĺa platného laboratórneho poriadku školy a učebne informatiky)
- informačné technológie vo vedomostnej spoločnosti (Poznať zmysel využitia IKT v bežnom živote a znalostnej spoločnosti, ukážky jednoduchých aplikácií...)

2. Princípy fungovania IKT
- Definovanie pojmov oblasti IKT ( Informatika, informácia, údaj, hardware, softvware, vstupné zariadenia, výstupné zariadenia, počítač, šifra šifrovanie, digitalizácia, bit, procesor, RAM, ROM,DPI, )

3. Informácie okolo nás - komunikácia
- Interaktívna a neinteraktívna komunikácia (textové telefóny, videokonferenčné programy, diskusné fóra, Email, elektronická pošta, komunikácia, bezpečnosť na internete,netiketa,... )

4. Komunikácia prostredníctvom IKT a práca s Internetom
- Autorské práva ( copyright, softvarové pirátstvo, licencie, práca so zdrojom informácii a adresácia na autora, pravidlá...)
- Vyhľadávanie na internete (možnosti vyhľadávanie informácií na internete, kalalógový vyhľadávač, vzhľadávacie stroje, fulltextové vyhľadávače ... )